Gölge yazarlık hizmeti… Hayalet yazarlık hizmeti… Ghost writer… Gölge yazar… Hayalet yazar… Gölge yazarlık ücreti… Hayalet yazarlık ücreti… Gölge yazar arıyorum… Bir gölge yazar arıyorsanız ya da hayalet yazarla çalışmak istiyorsanız detaylar yazımızda

Gölge yazarlık hizmeti

Gölge yazarlık hizmeti

Hayalet yazarlık hizmeti almak isteyenler genel olarak sürecin nasıl işlediğini merak eder. Daha önce bir gölge yazarla çalışmadıkları için ya da gölge yazarlıkla ilgili bilgi sahibi olmadıkları için evvela süreç hakkında bilgi almak isterler. Gölge yazarlık süreci nasıl işler?

 • Danışan adını verdiğimiz gölge yazarlık hizmeti almak isteyen kişi ilk önce deneyimli, işinin ehli, daha önce farklı danışanlara hizmet vermiş bir gölge yazarla anlaşır.
 • Danışan ilk görüşmede ne tür bir proje yazdırmak istediğini ana hatlarıyla anlatır. 
 • Gölge yazar, projeyi nasıl yürüteceğine ilişki danışana bilgi verir ve ücret konusunda anlaşmaya varırlar.
 • Ücretle ilgili anlaşmaya varıldıktan sonra danışanın kurgusuna bağlı olarak eser yazılmaya başlanır. 
 • Gölge yazar, zaman zaman danışana yazdığı bölümleri yollayarak onayını ister. 
 • İki taraf da müsait olduklarında Zoom üzerinden ya da yüz yüze çalışmayla ilgili toplantılar yaparlar.
 • Sürecin sonunda kitap tamamlanır ve danışan isterse gölge yazar kitabı yayımlama desteği de sunabilir. 

Gölge yazarlar, danışanın isteği doğrultusunda çalışmayı daha steril bir ortamda sürdürebilirler. Gizlilik gereği, kimi danışanlar çalışmanın özel bir mekanda danışan-gölge yazar diyaloğuyla sürmesini ister. Bu durum, bir çeşit gölge yazarlık kampıdır. Eğer şartlar uygunsa ve ücret konusunda anlaşmaya varmışlarsa böyle bir çalışma yapmanın herhangi bir mahsuru bulunmaz.

Hayalet yazar ile çalışmanın faydaları nelerdir?

Bir hayalet yazar ile çalışmanın sayısız faydası vardır. Başka bir deyişle hayalet yazar, daha önce yaptığı çalışmalardan elde ettiği deneyimlerle bir kitabın hangi süreçlerden geçilerek yazılacağını bilir. Üstelik, gölge yazar aşağıdaki tüm edebi türlerle ilgili olarak bilgi sahibidir ve bu türlerde bir eserin nasıl yazılacağını çok iyi bilmektedir. 

 • Roman
 • Öykü
 • Deneme
 • Hatıra (Anı)
 • Biyografi
 • Otobiyografi
 • Bilimsel araştırma
 • Gezi yazısı

Daha önce kalem tecrübeniz olmadığı için sizin yukarıdaki edebi türler hakkında bilgi sahibi olmamanız oldukça doğaldır. Bu yüzden, örneğin bir roman nasıl yazılır, kurgu nasıl oluşturulur, çatışma nasıl kurulur, zaman ve mekan olaylara göre hangi kriterler doğrultusunda seçilmelidir gibi sorulara danışan yanıt veremez. Dolayısıyla romanı gerçek bir romancı gibi yazamaz.

Yahut bir otobiyografinin daha canlı ve çarpıcı bir biçimde anlatılmasıyla ilgili teknikler nasıl kullanılır? Bu tekniklerin dışında kişi, hayat hikayesinde neleri anlatmalı, neleri atlamalıdır? Mesleğideki başarılara mı yoğunlaşmalıdır yoksa kişisel yaşamını mı anlatmalıdır? Hayat hikayesini anlatırken nereden başlamalıdır? Danışanlar, otobiyografilerini yazmaya başladıklarında bu sorulara da yanıt veremezler. 

Ancak gölge yazar, hangi edebi tür olursa olsun nereden başlayacağını, olayları nasıl geliştireceğini, kurguyu hangi modele göre kuracağını bildiği için ortaya nitelikli bir eser çıkarır. Gölge yazarlık hizmeti almanın belki de en önemli tarafı da budur.

Çalışacağınız gölge yazarın kendi adıyla yayımladığı kitapları olsun

Kendisi için yazmış olan bir yazar, başkaları için de yazabilir. Bunu asla unutmayın. Eğer bir gölge yazar ile çalışacaksanız evvela ona, kendi adıyla kitaplarının olup olmadığını sorun. Nitekim daha önce ne tür deneyimlere sahip olmuş, nerelerde çalışmış, ünlü isimlere kitap yazmış mı? Çalışacağınız gölge yazarın yayımlanmış kitaplarının olması size güven verecektir.

Yıllardır gölge yazarlık yapan Dr. Korhan Altunyay, modern Türk edebiyatı alanında uzmandır ve alanıyla ilgili birbirinden farklı pek çok kitaba imza atmıştır.

Başkaları için hizmet vermiş bir gölge yazarın kaleme aldığı kitapları görmeniz mümkün değil. Çünkü daha önce çalıştığı insanların isimlerini ve yazdığı kitapları, gizlilik sözleşmesi gereği size vermez. Ancak danışan olarak çalışacağınız gölge yazarın nasıl yazdığını, kaleminin güçlü olup olmadığını alanında ne gibi çalışmalara imza attığını öğrenerek anlayabilirsiniz. Bu da ancak onun kitaplarının olup olmadığını bilmeniz ile mümkündür. Dr. Korhan Altunyay, yılların birikimiyle pek çok danışana hizmet vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Makaleleri, denemeleri, incelemeleri ve romanı bulunan bir yazar olarak roman, deneme, anı, otobiyografi gibi edebi türlerin nasıl yazılacağını çok iyi bilmektedir.

Gölge yazarlık yasal bir müessese midir?

Bu soru pek çok insanın aklını kurcalamaktadır. Hemen kestirmeden cevap vermek gerekir.

Gölge yazarlık, yasaldır. Avrupa’da ve Amerika Birleşik Devletlerinde pek çok insan, kitaplarını gölge yazarlara yazdırmaktadır.

Hatta “gölge yazar/ghost writer” adında bir de film bile vardır. Bu film, bir gölge yazarın eski İngiltere başbakanına verdiği gölge yazarlık hizmeti ile ilgilidir. Ülkemizde de pek çok ünlü isim, iş insanı, sanatçı, sporcu ve sivil toplum gönüllüsü gölge yazarlar ile vakitleri olmadığı için çalışmaktadır. Sonuç olarak kitaplarını gölge yazarlara yazdırarak zamandan tasarruf ettikleri gibi nitelikli ve kaliteli bir kitaba da sahip olmaktadırlar.

Hemen iletişim kurun

Siz de mükemmel bir kitaba sahip olmak istiyorsanız, hiç gecikmeden bizimle iletişim kurun. Deneyimlerinizi anlatarak, hayatınızın sizden sonrakiler tarafından okunmasını istiyorsanız Dr. Korhan Altunyay ile çalışabilirsiniz. 

Mükemmel bir kitaba sahip olmak zor olabilir ancak bizimle çalıştığınızda, sürecin sonunda üzerinde isminizin yazdığı bir kitaba sahip olacaksınız. Yazarlığın ne kadar gönül okşayıcı bir yanının bulunduğunu göreceksiniz.

Bize koraltunyay@hotmail.com elektronik posta adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0-552-253-17-32 nolu telefonu arayarak ya da bu numaraya WhatsApp mesajı yollayarak da ne tür bir kitap istediğinizi belirtebilirsiniz.