Gölge yazar ne demek? Gölge yazarlık… Hayalet yazar ücretleri… Gölge yazar aranıyor… Gölge yazarlık nedir? Hayatımı yazdırmak istiyorum… Gölge yazar arıyorum… Yazar danışmanı… Detaylar yazımızda

Gölge yazar ne demek

Gölge yazar ne demek?

Hayatını yazdırmak isteyenlerin en fazla merak ettiği şey, gölge yazarların kim olduğudur. Bununla ilgili internet ortamında pek çok bilgi vardır. Nitekim bu bilgiler, hayalet yazarların neler yaptığını anlatır niteliktedir. Ancak elbette bazı bilinmeyen noktalar vardır. 

  • Hayalet yazarlar neden başkalarının kitaplarını yazar?
  • Hayalet yazarla gölge yazar aynı şey midir?
  • Bir gölge yazarın kaleme aldığı kitabı nasıl bastırabilirim?

Bu ve bunun gibi pek çok soru, kendisine bir hayalet yazar arayanlar tarafından ya da gölge yazarlığın ne olduğunu merak edenlerce google’de aratılır. Peki nedir hayalet yazarlık?

Gölge yazarlık nedir?

Hayalet yazar, isminden de anlaşıldığı gibi gölgede kalan yazardır. Yani arka plandadır. Hayalet yazar ne demek sorusunun en net yanıtı da budur. Bir kitabı, kendi adına değil de başkası için yazan kişiye hayalet yazar adı verilir. Şüphesiz bu tanım, gölge yazarı açık bir biçimde tanımlamaz. Hayalet yazar olarak da bilinen hayalet yazar, kendisi dışında birinin hayat hikayesini, romanını, hatıralarını, öykülerini ya da denemelerini kaleme alan kişidir. Bu işi, kendisi için yapmaz. Ona başvuranlar için hizmet verir. 

“Hayalet yazar, Batı’da ghost writer olarak bilinir. Yaptıkları iş, başkalarının hayallerini sözcüklerle somutlaştırmaktan ibarettir. Dinler, not alır, detaylandırır, yazıya döker.”

Yukarıdaki tanımdan da anlaşılacağı gibi gölge yazarın asıl işi, kendisine başvuranların hayallerine sözcüklerle can vermektir.

Gölge yazarlık ücretleri

Elbette gölge yazarlık ile ilgili olarak en fazla merak edilen hususlardan biri de ücretlerdir. Hayalet yazar ne demek diye Google’da arama yapanların merak ettiği bir başka konuda ücret meselesidir. Her hayalet yazar, ücretini kendisi belirler. Yani yazacağı kitap için ne kadar emek harcayacağı, eserin türü, kendisine verilen süre gibi değişkenler ücretin belirlenmesini sağlar. Tabii ki bunların dışında başka kriterler de bulunabilir. Fakat bir gölge yazarın alacağı ücret, onun emeğinin karşılığı olacaktır ki bu ücretin ne kadar olacağını ancak gölge yazarın kendisi tayin eder.

Hayalet yazar yanı başınızda!

Siz de kitabınızı yazdırmak istiyorsanız hiç gecikmeden bizi arayın. Pek çok danışanın hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olan modern Türk edebiyatı doktoru Korhan Altunyay, sizi dinledikten sonra kitabınızı en iyi şekilde yazacaktır. Tek yapmanız gereken bizi aramaktır. Korhan Altunyay’a 0-552-253-17-32 nolu telefondan ulaşabileceğiniz gibi koraltunyay@hotmail.com elektronik posta adresine ne tür bir kitap yazdırmak istediğinizi anlatan bir e-mail yollayabilirsiniz.

Yapılan görüşmelerden sonra kitabınız en iyi şekilde yazılacaktır. Hatta istiyorsanız yayımlama aşamasında da size destek vereceğimizi unutmayın.