Gölge yazarlık ücretleri ne kadardır? Gölge yazar, ne kadar ücret ister… Danışmanlık ücretleri… Kitap yazdırma ücretleri… Roman yazdırma ücretleri… Hayat hikayesi yazdırma ücretleri… Hayalet yazarlık ücretleri… Detaylar Dr. Korhan Altunyay‘ın yazısında…

golge-yazarlik-ucretleri

Gölge yazarlık ücretleri

Hayalet yazarlık olarak da bilinen gölge yazarlığın işin mahiyetine göre değişen ücretleri vardır. Elbette kitap yazdırma ücretleri her yazar için farklılık arz eder. Her gölge yazarın farklı bir fiyat politikasının olması oldukça doğaldır. Ancak gölge yazarlık hizmetini alan danışanlara verilen fiyatlar için belli ortak kriterler bulunur. Bu kriterler daha çok işin niteliğine, yazılacak eserin boyutuna ve çalışmanın yoruculuğuna göre değişir. Genel olarak gölge yazarlık ücretleri için şu kriterler kullanılır:

  • Çalışmanın türü (roman, öykü, deneme, hayat hikayesi, makale ve farklı kitap türleri)
  • Çalışmanın konusu
  • Sayfa sayısı
  • Çalışma için sarf edilecek zaman

Bütün bu kriterler, gölge yazarlık hizmeti için alınacak ücretin belirlenmesine yardımcı olur.

Hayalet yazarlar için ücret tarifesi

Hayalet yazarlık, Batı’da profesyonel bir meslek dalıdır. Yazacak zamanı olmayan insanlar, genel olarak bu hizmeti alırlar. Söz konusu hizmet alınırken elbette birtakım ölçütler çerçevesinde fiyat verilir. Bazı hayalet yazarlar sözcük sayısını dikkate alırken kimileri de sayfa sayısını önemli görürler. Ancak bütün bunların dışında asıl önemlisi, yapılacak çalışmanın zorluğudur. Bir çalışmanın zorluğu, gölge yazarın harcayacağı zamanı doğrudan belirleyen etmendir. Bunun için genel olarak hayalet yazarın sarf edeceği zaman, ücretlerin tespit edilmesinde oldukça önemlidir.

Kitap yazdırma fiyatları

Gölge yazarların asıl işi başkalarının yerine kitap yazmaktır. Zaten pek çok kaynakta gölge yazarlık bu biçimde tanımlanır:

“Gölge yazar, yazmak isteyip de vakit bulamayan ya da yazma konusunda birtakım zorluklar yaşayanlar için kitap yazan kişilerdir.”

 

Gölge yazar, yazacağı kitapla ilgili birtakım ön çalışmalar yapar. Araştırmalara girişir, pek çok farklı kaynaktan makale ya da kitap okur. Yazacağı eser bir araştırma eseriyse bütün bu çalışmaları yapmak durumundadır. Ancak bir hayat hikayesi yazıyorsa hizmet alan kişiyle dirsek temasında olmalıdır ki gereken bilgileri öğrenip eseri kaleme alabilsin. Bu noktada gölge yazar, danışandan farklı bilgiler ister:

  • El yazısıyla yazdığınız notlar
  • Word dosyasına yazdığınız bilgiler
  • Fotoğraflar ya da resimler
  • Ses kayıtları

Yukarıda belirtilen belgeler gölge yazarın işini daha sağlıklı sürdürmesini sağlar. Hayatının belli kesitlerini notlara döken ya da ses kaydına aktaran kişinin yaşamının ana hatları daha net ve sağlıklı şekilde yazmak mümkündür.

Bizimle nasıl iletişim kurabilirsiniz?

Gölge yazarlık hizmeti veren, pek çok danışana yardımcı olan Dr. Korhan Altunyay’la iletişim kurarak siz de eserinizi yazdırabilirsiniz. Tek yapacağınız 0-552-253-17-32 numaralı telefonu aramak ya da koraltunyay@hotmail.com e-mail adresine elektronik posta göndermektir. Ayrıca isterseniz golgeyazareditorlukhizmetleri Instagram hesabımızı da takip edebilirsiniz.

Nitelikli bir çalışma için hiç gecikmeden arayın.