Kitap yazdırmak istiyorum… Roman yazımı… Kitap yazım süreci… Hayat hikayesi yazdırmanın detayları… Gölge yazarlık… Hayalet yazarlık… Başkaları için kitap yazmak… Kitap yazmanın incelikleri… Kitap yazmak için başvurabileceğiniz kişiler… Ghost writer… Kitap yazmanın sırları… Detaylar Dr. Korhan Altunyay‘ın yazısında…

kitap-yazdirmak-istiyorum

Kitap yazdırmak istiyorum

Bir yazar olmak, kitleleri etkilemek ve herkes tarafından okunmak pek çok insanın hayallerinden biridir. Özellikle sanatçılar, spor adamları, iş insanları ve doktorlar bir kitap yazmak ve okur kitlesine sahip olmak ister. Oldukça doğal olan bu isteği gerçekleştirmek isteyenler kağıda ve kaleme sarıldığında bir tıkanma yaşarlar. Ya hayal dünyalarındaki fikirleri net ve tam olarak ifade edemezler ya da konuyu geliştiremezler. Farklı sıkıntılar da vardır elbette. Böyle sorunlar yaşayanlar için en önemli yardımcı tabii ki gölge yazardır. Gölge yazar kimdir, ne iş yapar?

“Gölge kitap yazmak isteyen ama farklı nedenlerden dolayı yazamayan kişilere istedikleri kitabı yazan meslek erbabıdır.”

Vekaleten kitap yazdırmak olarak da tanımalanabilecek gölge yazarlık, profesyonel bir iştir.

Kitap yazdırmaya nasıl karar vermeliyim?

Bir kitap yazdırmaya karar vermek için ilk önce aklınızda bir proje, imge ya da fikir bulunmalıdır. Kitap yazdırmak istiyorum diyorsanız ne türlü bir kitap yazdıracağınıza karar vermelisiniz.

  • Hayat hikayesi (otobiyografi)
  • Bir büyüğünüzün hayat hikayesi (biyografi)
  • Anı (hatıra)
  • Roman
  • Hikaye (öykü)

yazdırabilirsiniz. Ne yazdırmak istediğinizi belirledikten sonra çalıma çok kolay bir biçimde başlar ve gölge yazarın yardımıyla aynı kolaylıkla tamamlanır. Eğer aklınızda kendinizin ya da bir başkasının (babanız, anneniz ya da başka bir büyüğünüz) yaşam öyküsünü yazdırmak varsa elbette bununla ilgili bilgi ve belgeleri gölge yazara iletmelisiniz. Bu bilgiler Word dosyasına yazılmış notlar olabileceği gibi ses kayıtları da olabilir. Bu bilgileri verdikten sonra gölge yazar Dr. Korhan Altunyay, sizinle periyodik olarak görüşmek suretiyle çalışmayı sürdürmektedir.

Peki roman yazdırmak istiyorsanız ne yapmalısınız?

Roman yazdırmak istiyorum

Bir roman yazdırmak isteyenler de gölge yazarlarla çalışabilir. Roman yazdırmak için iki yol vardır:

  • Hazır bir kurguya sahip olup da roman yazdırmak.
  • Bir imge ya da fikri romanlaştırmak.

Bu iki yoldan birini tercih ederek roman yazdırabilirsiniz. İlk seçenekte yapmanız gereken şudur: Sizin ya da bir başkasının başından geçen bir olayı, belli bir düzen içerisinde gölge yazara nakletmek. İkinci yolda ise sadece hangi imge ya da fikri romanın teması yapmak istediğinizi belirtirsiniz. Örneğin aşkı, hasreti ya da vatan sevgisi gibi imge ya da fikirlerin belli bir kurgu etrafında yazıya dökülmesini isteyebilirsiniz.

Bizimle nasıl iletişim kurabilirsiniz?

Kitap yazdırmak istiyorum diyorsanız Dr. Korhan Altunyay’ı 0-552-253-17-32 numaralı telefondan arayabilirsiniz. Ayrıca koraltunyay@hotmail.com adresine elektronik posta yollayarak da başvuru yapabilirsiniz. golgeyazareditorlukhizmetleri Instagram hesabımızı da takip edebilirsiniz.