Hayalet yazarlık nedir? Gölge yazarlık… Gölge yazar… Başkasının yerine kitap yazma… Kitap yazdırma… Hayat öyküsü yazdırma… Yaşam öyküsü yazdırma… Roman yazdırma… Roman yazdırma… Detaylar Dr. Korhan Altunyay‘ın yazısında…

hayalet-yazarlik

Hayalet yazarlık nedir?

Gölge yazarlık ya da ghost writer olarak da bilinen hayalet yazarlığın birbirinden farklı tanımları vardır. Gölge yazarlık, genel olarak yazmak istediğiniz ama farklı nedenlerden dolayı yazamadığınız kitabı gölge yazara yazdırmanızdır.

“Yaratıcı bir fikri olan, yaşamını kitaplaştırmak isteyen, zihnindeki kurguyu kitaplaştırmayı arzu eden fakat vakit bulamayan birinin yerine kitap yazmak, hayalet yazarlık olarak tanımlanır.”

Pek çok insan, yoğun iş hayatından dolayı yazmak istediği kitabı yazamaz. Bunun için özel bir zaman ayıramaz. Gölge yazar, bu durumdaki kişilerin yerine söz konusu kitabı yazmaktır.

Gölge yazarlık süreci nasıl işler?

Her gölge yazarın farklı bir çalışma disiplini vardır. Dr. Korhan Altunyay, kendisine danışanlarla ön görüşmeler yaparak çalışmanın detaylarını tespit etmektedir. Genel olarak Zoom üzerinden ya da telefonla yapılan ön görüşmede şu hususlar saptanmaktadır:

  • Kitabın konusu
  • Sayfa sayısı
  • Roman çalışmalarında kurgu
  • Çalışma süreci
  • Görüşme periyotları

Kitabı yazmaya başlamadan önce yapılan bu görüşmenin oldukça özel bir önemi vardır. Çünkü bu görüşme sayesinde hem danışanla tanışılmaktadır hem de çalışmanın detayları belirlenmektedir.

Çalışmanın ilerleyen aşamalarında, danışanla bu görüşmeler devam eder. Özellikle her bölüm tamamlandıktan sonra yapılan toplantılarla revizyonlar gerçekleştirilir ve çalışma danışanın arzusuna göre şekillenir.

Gölge yazarlık ücretleri

Hayalet yazarlık ücretleri, çalışmanın niteliğine göre tespit edilmektedir. Çalışmanın niteliği ve sayfa sayısı, bu noktada oldukça önemlidir. Çünkü bazı çalışmalar yoğun bir mesai istemektedir. Birtakım araştırmalar ve farklı kaynaklardan okumalar yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra çalışmanın sayfa sayısı da önem arz etmektedir.

Bizimle nasıl iletişim kurabilirsiniz?

Gölge yazarlık hizmetleri veren Dr. Korhan Altunyay’dan hizmet almak isteyenler koraltunyay@hotmail.com elektronik posta adresine e-mail atabileceğiniz gibi 0-552-253-17-32 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca golgeyazareditorlukhizmetleri Instagram hesabından da Dr. Korhan Altunyay’ı takip etmeniz mümkün.

Nitelikli bir esere sahip olmak, bir kitabın kapağında isminizi görmek, kitleler tarafından okunmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.