Hayatımı yazmak istiyorum. Hayatımı nasıl yazabilirim? Yaşam hikayesi… Hayat öyküsü… Hayatımı nasıl yazdırabilirim? Biyografi… Otobiyografi… Öz yaşam öyküsü… Detaylar korhanaltunyay.com‘da…

Hayatımı yazmak istiyorum.

Hayatımı Yazmak İstiyorum 

Hayat hikayesini yazdırmak isteyen pek çok insan var. Bundan dolayı son dönemlerde hayatlarını yazmak, çocuklarına ve torunlarına bir anı bırakmak isteyen kişiler gölge yazarlara başvuruyor. Gölge yazarlar, kitap yazamayan kişilere yardımcı olur ve onların çocuklarına anı bırakırlar.

“Herkesin acılarını, sevinçlerini, dertlerini ve öfkelerini, hayatla mücadelelerini kitaplaştırmak istemesi oldukça doğaldır.”

Buradan yola çıkarak söylersek her insan bir kitaptır aslında ve kendisi için değerli olan hususların bilinmesini ve bunların kayda geçirilmesini de isterler. Gölge yazar Dr. Korhan Altunyay, hayatını yazmak isteyenlere bu konuda hizmet vermektedir.

Hayatımı Nasıl Yazabilirim?

Unutmayın ki hayatınızı kendiniz de yazabilirsiniz. Neler yaşadıklarınızı notlar halinde kaydedebilir, sonra bu notları genişleterek kitabınızı bölüm bölüm kaleme alabilirsiniz. Ancak bütün bunları yaparken kaçınılmaz birtakım zorluklarla da karşı karşıya kalmanız olasıdır. Peki, nedir bu zorluklar? Şimdi, bunları sıralayalım:

  • Kitabın kurgusunu oluştururken zorlanabilirsiniz.
  • Neleri, hangi bakış açısıyla yazacağınızı kestiremeyebilirsiniz.
  • Aldığınız notları genişleterek bölümler haline getiremeyebilirsiniz.
  • Eserinize edebi bir görünüm kazandıramayabilirsiniz.

İşte, bütün bunlar, hayatımı yazmak istiyorum diyenlerin kaçınılmaz olarak karşı karşıya kalacağı zorluklardır. Bunun için bir gölge yazardan yardım almak, onun tecrübelerinden yararlanmak, kitabını tamamıyla ya da kısmen gölge yazarlar yazdırmak belki de en iyi çözümdür.

Nereden başlamalıyım?

Evvela neler anlatacağınızı belirlemelisiniz. Sizin için önemli olan hususlar nelerdir? Okuyucular, bunların hangilerini okursa ders çıkarır ya da etkilenir? Bu soruların yanıtını vermeden işe başlamayın. En önemlisi hayatınızla ilgili notları tutmaya başlayın. Unuttuğunuz konular varsa ailenizden ya da arkadaşlarınızdan yardım almayı da ihmal etmeyin. Eğer not tutamıyorsanız ses kaydı da yapabilirsiniz. Ayrıca, başkalarının biyografilerini okuyabilirsiniz. Onlar, neler yazmış, hangi konuları okurla paylaşmış, neleri önemli görmüşler? Nitekim bunlar da sizin ufkunuzu açar. Bir gölge yazardan yardım alabilirsiniz. Gölge yazar size nelerin, nasıl yazılacağıyla ilgili olarak en iyi yardımı sunar.

Siz de gölge yazar arıyorum diyorsanız modern Türk edebiyatı uzmanı Dr. Korhan Altunyay ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için koraltunyay@hotmail.com elektronik posta adresine e-mail ile başvurabileceğiniz gibi 0-552-253-17-32 nolu telefonu da arayabilirsiniz. Ayrıca yaratici_yazarlik_egitimikorhan_altunyay golgeyazareditorlukhizmetleri Instagram adresindeki hesapları da inceleyebilirsiniz.