Yazar koçu arıyorum… Yazar koçluğu… Yazar koçum… Yazar koçu… Yazarlık… Yazarlık süreci… Yazarlık için destek… Yazar koçumu arıyorum… Yazar koçumdan destek… Yazarlık sürecinde alınacak yardımlar… Ne gibi destekler alabilirim? Yazar koçu arayanlar için Dr. Korhan Altunyay yazdı.

yazar-kocu-ariyorum

Yazar koçu arıyorum

Yazar koçluğu hizmeti başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Yazarlık sürecinin ideal bir biçimde sürmesi için pek çok yazar adayı yazar koçu aramaktadır. Metin kurma tekniklerini bilen, kurgunun nasıl oluşturulabileceğini anlatan, yazara her an yardımcı olabilecek bir yazar koçu, yazar adayına ciddi bir güven verir. Yazar koçları arayanların temel amaçları şunlardır:

  • Psikolojik olarak yazarlık hayatına motive olmak.
  • Yazı çalışmaları yaparak yazarlığı süreklilik arz eden bir faaliyet haline getirmek.
  • Kendisini disipline sokmak.
  • Eksiklerini görüp bunları düzeltmek için fırsatlar oluşturmak.
  • Kitabı yazarken öz cesaretini yükseltmek.
  • Yazarlık sürecindeki olası engelleri yazar koçunun desteğiyle atlatmak.
  • Yazarlık sürecini hızlandırmak.

Bir yazar adayının çalışmalarını belli bir disiplin içerisinde sürdürmesi için yazar koçluğu desteği alması lazımdır. Yazar koçluğu hizmeti alarak bu disiplini elde edebilirsiniz.

Yazar koçluğu hizmetleri

Yazar koçluğu hizmetleri, yazar adaylarının ya da daha önce kitap yazmış ve yayımlamış yazarların daha nitelikli eserler yazmasını sağlar.

“Yazar koçluğu, yazarın kendini bir yazar olarak gerçekleştirmesine yardımcı olan bir çalışma biçimidir.”

Bu çalışma şekli yazarın yaşamını anlatmasını, zihnindeki kurguyu kağıda dökmesini ve bir yazar olarak tanınmasını sağlar. Bunun için yazar koçundan destek alan yazarlar, metinlerini daha bilinçli bir biçimde kurar. Ki bir yazar için bu çok önemlidir. Yazar adayları, yazarlığı bir meslek olarak icra etmek isteyenler süreci daha da kolaylaştırmak ve hızlandırmak istiyorlarsa yazar koçluğu hizmetlerinden yararlanması lazımdır. Yazar koçu arıyorum diyorsanız siz de bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için ne yapabilirsiniz?

Kurmacanın Gizemli Dünyası Yaratıcı Yazarlık isimli kitabın yazarı Dr. Korhan Altunyay’dan yazar koçluğu hizmeti almak istiyorsanız koraltunyay@hotmail.com adresine elektronik posta yollayabilirsiniz. Ayrıca 0-552-253-17-32 numarayı da arayarak bize ulaşabilirsiniz. yaratici_yazarlik_egitimi ve golgeyazareditorlukhizmetleri Instagram adresinden de gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri takip edebilirsiniz.

“Yazar koçu kimdir?” başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.